Kiezen tussen een koffiemolen van 64 mm, 74 mm en 83 mm is niet alleen een kwestie van welke braam groter is. De diameter van de braam hangt nauw samen met de maalcapaciteit, de motorconfiguratie, de grootte van de trechter, de voetafdruk van de machine, de doseerfuncties en de werklast waarvoor de slijpmachine is ontworpen.
Voor kopers van commerciële koffieapparatuur hangt de juiste keuze af van het daadwerkelijke maalvolume en de workflow. Een slijpmachine van 64 mm kan voldoende zijn voor de gemiddelde commerciële vraag, terwijl de modellen van 74 mm en 83 mm grotere configuraties bieden voor hogere werklasten.
JieHui Coffee produceert commerciële platte maalmolens in alle drie de maten, waardoor de vergelijking vooral nuttig is voor kopers die verschillende commerciële maalconfiguraties van één leverancier bekijken. Het huidige commerciële assortiment omvat modellen van 64 mm met een vermogen van ongeveer 7–12 kg/u, 74 mm-modellen van ongeveer 9–19 kg/u en 83 mm-modellen van ongeveer 15–30 kg/u, afhankelijk van het model.
64 mm vs. 74mm vs. 83mm koffiemolen in één oogopslag
| Specificatie | 64mm | 74mm | 83mm |
|---|---|---|---|
| Typische JieHui-slijpcapaciteit | 7–12 kg/u | 9–19 kg/u | 15–30 kg/u |
| Voorbeeld braamlevensduur | 500 kg | 750 kg | 1,000 kg |
| Typische motorconfiguratie | 350W | 450W | 550W |
| Typische hopper | 0,5–1,5kg | 1,2–1,5kg | 1.2 kg |
| Belangrijkste commercieel gebruik | Matig volume slijpen | Middelmatig volume malen | Slijpen met groter volume |
| Machinevoetafdruk | Over het algemeen kleiner | Middelgroot | Groter |
| Beste vergelijkingspunt | Compacte commerciële opstelling | Evenwicht tussen grootte en capaciteit | Hogere maalcapaciteit |
Bovenstaande cijfers zijn gebaseerd op de huidige JieHui productspecificaties. De werkelijke maalprestaties kunnen variëren afhankelijk van de koffiebonen, de maalinstelling, de gebruiksomstandigheden en het specifieke model.
Wat verandert de braamgrootte eigenlijk?
De braamdiameter heeft meer invloed dan de fysieke grootte van de slijpschijven.
Een grotere braam wordt over het algemeen geassocieerd met een slijpmachine die is ontworpen voor een grotere maalcapaciteit, maar de uiteindelijke prestaties zijn ook afhankelijk van de motor, de braamgeometrie, het toerental, het koelsysteem, de maalkamer en het algehele mechanische ontwerp.
Daarom alleen vergelijken64 mm versus. 74 mm versus . 83 mmgeeft kopers niet voldoende informatie.
Bij commerciële aanschaf moet rekening worden gehouden met de braamgrootte, samen met:
- Slijpcapaciteit
- Motorvermogen
- Motorsnelheid
- Capaciteit van de trechter
- Braam leven
- Doseringsmethode
- Koelsysteem
- Productafmetingen
- Verwachte werkdruk
JieHui's stroomcommerciële koffiemolenHet bereik illustreert deze verschillen duidelijk: de 64 mm JX-680MINI heeft een nominaal vermogen van 7–12 kg/u met een motor van 350 W, de 74 mm JX-680 heeft een nominaal vermogen van 10–19 kg/u met een motor van 450 W, en de 83 mm JX-683 heeft een nominaal vermogen van 15–30 kg/u met een motor van 550 W.
JX-680MINI 64 mm platte commerciële koffiemolen
- Slijpcapaciteit:7–12 kg/u
- Braamlevensduur: 500 kg
- Motor:350 W / 1400 tpm
- Dosering:Tijdmodus
- Spanning:110–240 V, 50/60 Hz
JX-683P Platte commerciële koffiemolen van 83 mm
- Slijpcapaciteit:15–30 kg/u
- Braamlevensduur: 1,000 kg
- Motor:550 W / 1400 tpm
- Dosering:Tijdmodus en weegmodus
- Spanning:110–240 V, 50/60 Hz
- Warmteafvoer:Ventilatorkoeling
- Capaciteit bonencontainer: 1.2 kg
JX-683 Platte commerciële koffiemolen van 83 mm
- Slijpcapaciteit:15–30 kg/u
- Braamlevensduur: 1,000 kg
- Motor:550 W / 1400 tpm
- Spanning:110–240 V, 50/60 Hz
- Capaciteit bonencontainer: 1.2 kg
JX-680P Platte commerciële koffiemolen van 74 mm
JX-680 Platte commerciële koffiemolen van 74 mm
- Slijpcapaciteit:10–19 kg/u
- Braamlevensduur: 750 kg
- Motor:450 W / 1400 tpm
- Spanning:110–240 V, 50/60 Hz
- Capaciteit bonencontainer: 1.2 kg
JX-928 Platte commerciële koffiemolen van 74 mm
- Slijpcapaciteit:10–19 kg/u
- Braamlevensduur: 750 kg
- Motor:600 W / 600–1400 tpm variabele snelheid
- Spanning:110–240 V, 50/60 Hz
- Capaciteit bonencontainer: 120g
- Warmteafvoer:Ventilatorkoeling
64 mm koffiemolen: wanneer is het zinvol?
Een commerciële slijpmachine van 64 mm is het overwegen waard wanneer het bedrijf commerciële slijpmogelijkheden nodig heeft zonder over te stappen op een grotere slijpconfiguratie.
De 64 mm-modellen van JieHui omvatten de JX-680MINI, JX-650, JX-600AD en JX-600AB. Afhankelijk van het model ligt de vermelde maalcapaciteit rond de 7–12 kg/u.
Een slijpmachine van 64 mm kan zinvol zijn als:
- De vraag naar slijpmachines is matig
- De balieruimte is beperkt
- Het bedrijf wil een relatief compacte commerciële slijpmachine
- Een nominale capaciteit van 7–12 kg/u is voldoende
- Voor een snellere bonenomzet heeft een kleiner reservoir de voorkeur
- De molen heeft niet de output van een groter commercieel model nodig
De JX-680MINI maakt bijvoorbeeld gebruik van een platte braam van 64 mm, een motor van 350 W bij 1400 tpm, een trechter van 0,5 kg en meet 29,6 x 21,5 x 47,6 cm.Die configuratie maakt hem fysiek kleiner dan de 74 mm- en 83 mm-modellen van JieHui.
De braamgrootte mag niet worden gebruikt als eenvoudig onderscheid tussen commerciële en niet-commerciële apparatuur.
Een slijpmachine van 64 mm kan nog steeds worden ontworpen als commerciële apparatuur. De belangrijke vraag is of de nominale capaciteit en configuratie overeenkomen met de beoogde werklast.
De JX-650 gebruikt bijvoorbeeld een platte braam van 64 mm en een trechter van 1,5 kg, terwijl de aangegeven maalcapaciteit van 7–12 kg/u behouden blijft.
Dit laat ook zien waarom twee slijpmachines met dezelfde braamdiameter toch verschillende configuraties kunnen hebben.
74 mm koffiemolen: de middelste configuratie
Een 74 mm-slijpmachine bevindt zich tussen de categorieën 64 mm en 83 mm in de commerciële opstelling van JieHui.
De standaard JX-680 en JX-680P gebruiken beide platte bramen van 74 mm, een motor van 450 W bij 1400 tpm, een vultrechter van 1,2 kg en een vermelde maalcapaciteit van 10–19 kg/u.
De JX-650P is een andere configuratie van 74 mm, met een vermogen van 9–18 kg/u en een trechter van 1,5 kg.
De categorie 74 mm kan handig zijn wanneer een slijpmachine van 64 mm niet voldoende capaciteit biedt, maar een slijpmachine van 83 mm meer zou zijn dan de toepassing vereist.
Het biedt een middenconfiguratie in termen van:
Diameter braam
Motorvermogen
Slijpcapaciteit
Fysieke grootte
Hopper-configuratie
Voor distributeurs van apparatuur kan dit type middenklassemodel ook een belangrijke kloof opvullen tussen compacte commerciële slijpmachines en machines met een hoog rendement.
Het 74 mm-assortiment van JieHui laat ook zien dat de braamdiameter niet de gehele productspecificatie bepaalt.
De JX-680 maakt gebruik van standaarddosering, terwijl de JX-680P timer- en weegfuncties toevoegt. De JX-928 maakt gebruik van een platte braam van 74 mm met een motor van 600 W met regelbaar toerental, werkend tussen 600 en 1400 tpm en ventilatorkoeling.
Dus als twee slijpmachines dezelfde braam van 74 mm hebben, moeten kopers nog steeds de volledige configuratie vergelijken.
83 mm koffiemolen: wanneer moet u naar boven?
Een slijpmachine van 83 mm wordt relevanter wanneer het maalvolume een belangrijke overweging is.
JieHui's JX-683 en JX-683P gebruiken platte bramen van 83 mm en hebben een vermogen van 15–30 kg/u. Beide gebruiken motoren van 550 W bij 1400 tpm en trechters van 1,2 kg. De JX-683P biedt bovendien timer- en weegcontrole en koeling van de motorventilator.
Vergeleken met de 64 mm JX-680MINI biedt de 83 mm JX-683P:
- Grotere braamdiameter
- Hogere nominale maalcapaciteit
- Grotere motor
- Langere levensduur van de braam
- Grotere commerciële voetafdruk
- Substantiëlere totale machineconstructie
De JX-683P wordt vermeld met een braamlevensduur van 1.000 kg en een maalcapaciteit van 15–30 kg/u, vergeleken met 500 kg en 7–12 kg/u voor de JX-680MINI.
Dit betekent niet dat elk bedrijf een slijpmachine van 83 mm nodig heeft. De extra capaciteit wordt relevant wanneer de werklast de grotere configuratie rechtvaardigt.
64 mm vs. 74mm vs. 83mm: slijpcapaciteit
Slijpcapaciteit is een van de duidelijkste verschillen tussen de drie maten.
Gebruik de huidige commerciële specificaties van JieHui als referentie:
- 64mm:ongeveer 7–12 kg/u
- 74mm:ongeveer 9–19 kg/u
- 83mm:ongeveer 15–30 kg/u
Deze cijfers zijn handig bij het maken van een eerste shortlist, maar mogen niet worden geïnterpreteerd als een garantie dat elke koffieboon in exact dezelfde snelheid zal malen.
De bonendichtheid, het brandniveau, de maalgraad, de toevoeromstandigheden en de werking van de machine kunnen allemaal van invloed zijn op de werkelijke opbrengst.
Om deze reden moet een koper het nominale bereik vergelijken met de verwachte werklast, in plaats van een slijpmachine uitsluitend op basis van het grootste aantal te kiezen.
64 mm versus. 74 mm versus . 83 mm: motorvermogen
De drie belangrijkste commerciële configuraties van JieHui laten ook een overeenkomstig verschil in motorvermogen zien:
- 64mm:350 W op modellen zoals de JX-680MINI en JX-650
- 74mm:450 W op modellen zoals de JX-680 en JX-680P
- 83mm:550 W op modellen zoals de JX-683 en JX-683P
De relatie is nuttig, maar het motorvermogen mag niet als onafhankelijke rangschikking worden gebruikt.
De feitelijke werkingseigenschappen van een slijpmachine zijn afhankelijk van het volledige motor-en-braamsysteem.
JieHui's JX-928 is bijvoorbeeld een model van 74 mm, maar gebruikt een motor van 600 W met regelbaar toerental bij 600–1400 tpm. Dit is een goed voorbeeld van waarom de braamdiameter en het motorvermogen afzonderlijk moeten worden geëvalueerd.
De grootte van de trechter kan de aankoopbeslissing veranderen
De capaciteit van de trechter is een ander verschil dat het onderzoeken waard is.
De huidige commerciële modellen van JieHui zijn onder meer:
64 mm JX-680MINI:0.5kg
64 mm JX-650:1.5kg
74 mm JX-680: 1.2kg
74 mm JX-650P: 1.5kg
83 mm JX-683: 1.2kg
Hieruit blijkt dat de trechtercapaciteit dat wel isniet bepaald door de braamgrootte.
Een koper die een slijpmachine van 64 mm nodig heeft, heeft niet noodzakelijkerwijs een kleine trechter nodig, en een slijpmachine van 83 mm heeft niet automatisch de grootste trechter nodig.
De betere aanpak is om de hoppercapaciteit te selecteren op basis van de bonenomzet en de workflow.
Hoe zit het met het braamleven?
De braamlevensduur is een andere nuttige specificatie bij het vergelijken van commerciële slijpmachines.
De huidige vermelde cijfers van JieHui omvatten:
64mm:500 kg op verschillende modellen
74mm:750kg
83mm:1,000kg
De levensduur van de braam moet nog steeds worden beschouwd als een referentiespecificatie en niet als een vaste vervangingsdatum.
De werkelijke levensduur kan variëren afhankelijk van de kenmerken van de koffiebonen, het maalvolume, vreemde deeltjes, maalinstellingen, reiniging en gebruiksomstandigheden.
Voor distributeurs en kopers van commerciële apparatuur is de belangrijkste vraag of er indien nodig vervangende bramen en andere serviceonderdelen kunnen worden geleverd.
Welke maat is beter voor een café?
Er is niet één braamgrootte die voor elk café geldt.
Een café met een gemiddelde vraag naar espresso kan een commerciële molen van 64 mm voldoende vinden.
Een café met een groter dagvolume kan een 74 mm-model overwegen.
In een drukke commerciële omgeving met aanzienlijk hogere slijpeisen zou een 83 mm-configuratie kunnen worden overwogen.
De belangrijke variabelen zijn:
Dagvolume + piekuurvraag + werklast slijpmachine + beschikbare toonbankruimte
De braamgrootte moet aan deze vereisten voldoen.
Welke maat is beter voor distributeurs van koffieapparatuur?
Voor distributeurs is de beslissing anders, omdat het doel kan zijn om een productassortiment op te bouwen in plaats van één machine te kiezen.
Een productstructuur op drie niveaus kan verschillende marktvereisten bestrijken:
- 64 mm → Compact commercieel segment
- 74 mm → Commercieel middensegment
- 83 mm → Commercieel segment met hogere capaciteit
Hierdoor kan een distributeur verschillende maalconfiguraties aanbieden zonder elk product rond dezelfde werklast te positioneren.
Het huidige assortiment van JieHui omvat deze drie braamcategorieën al, met meerdere modellen binnen elke categorie.
64 mm versus. 74 mm versus . 83 mm voor OEM-koffiemolenprojecten
Voor OEM-kopers is de braamgrootte nog maar het begin.
Het geselecteerde model bepaalt ook de beschikbare configuratie, fysieke afmetingen, trechter, besturingssysteem en andere producteigenschappen.
JieHui biedt OEM-ondersteuning voor zijn assortiment koffiemolens, inclusief branding, kleur, verpakking, etikettering en geselecteerde productconfiguraties. De huidige productinformatie van het bedrijf vermeldt ook opties voor platte bramen van 50 mm, 64 mm, 74 mm en 83 mm binnen het bredere assortiment.
Dit kan handig zijn voor merken van koffieapparatuur die verschillende molenmodellen willen bouwen rond verschillende commerciële capaciteiten.
Hoe u kunt kiezen tussen 64 mm, 74 mm en 83 mm
Een eenvoudige manier om de opties te beperken, is door te beginnen met de maalcapaciteit.
- Ongeveer 7–12 kg/u is voldoende
- De werkdruk is matig
- Een kleinere machine heeft de voorkeur
- De balieruimte is beperkt
Een compacte commerciële configuratie past bij het productassortiment
- Ongeveer 9–19 kg/u is geschikter
- Er is een commerciële molen met gemiddelde capaciteit nodig
- De toepassing vereist meer output dan veel 64 mm-modellen bieden
- Timer- of weegopties zijn handig
- De grotere configuratie van 83 mm is niet nodig
- Er is ongeveer 15–30 kg/u nodig
- Een hogere maalcapaciteit is belangrijk
- Een grotere commerciële molen is acceptabel
- Een langere levensduur van de braam is relevant
- De toepassing brengt een zwaardere slijpbelasting met zich mee
Deze categorieën zijn gebaseerd op de huidige JieHui-specificaties en zijn niet bedoeld ter vervanging van testen voor een specifieke koffie- of werkomgeving.
JieHui-koffie: commerciële molens van 64 mm, 74 mm en 83 mm
JieHui Koffie is eenChinese koffiemolenfabrikantmet commerciële modellen voor platte braamconfiguraties van 64 mm, 74 mm en 83 mm. Het bedrijf produceert sinds 2007 koffiemolens en stelt dat zijn producten naar meer dan 50 landen worden geëxporteerd, met een jaarlijkse productiecapaciteit van meer dan 300.000 eenheden.
ZijnCommerciële koffiemolens van 64 mmomvatten configuraties rond 7–12 kg/u, terwijl deCommerciële koffiemolens van 74 mmmodellen rond 9–19 kg/u afdekken. De83 mm koffiemolenbereikgaat naar configuraties van 15–30 kg/u.
Binnen deze categorieën kunnen kopers ook verschillende trechtergroottes, doseermethoden, motorconfiguraties en besturingsfuncties vergelijken. Dit maakt het assortiment geschikt voor distributeurs, merken koffieapparatuur, cafés en andere commerciële toepassingen voor koffieapparatuur.
